Menüü
Broneeri kohe

Terviseuuringute hinnakiri

Dermtest 25 EUR

Kui Sul on mõni muret tekitav sünnimärk, siis nüüd saad kiirelt eriarsti hinnangu läbides dermtesti.

Dermtesti käigus pildistatakse dermatoskoobi (spetsiaalne kaamera) abil 1-3  murettekitavat sünnimärki, millele telemeetrilisel teel annavad hinnangu 2-3 päeva jooksul tunnustatud dermatoloogid, dermato-onkoloogid, kes annavad ka edaspidised käitumissoovitused.

Hind  esimese sünnimärgi puhul 25 eurot, iga järgneva sünnimärgi puhul 12 eurot.

Sonograafia 44 EUR

Selle aparaadiga on võimalik teha siseorganite uuringuid, leida neeru- ja sapikive, uurida maksa ja kõhunäärme ehitust, eesnäärme suurenemist meestel, siseorganite kasvajaid jm.

Doppler-uuring 38 EUR

Veresoonte ultraheli uuring näitab veresoonte läbitavust ja verevoolu kiirust ning ka trombide olemasolu jäsemete veresoontes (nii arterites kui veenides) ning unearterites.

Kilpnäärme ultraheliuuring 16 EUR

Uuring näitab kilpnäärme mahtu, kuju, struktuuri, ehituse muutusi ja sõlmede olemasolu. Uuring on soovitav neile, kellel on probleeme kaalumuutuste, südamerütmi – ja vererõhu kõikumiste, väsimuse ja meeleolumuutustega.

Ehhokardiograafia 58 EUR

Südame uuring ultraheli abil on üks uuemaid ja perspektiivsemaid uurimismetoodikaid kardioloogias. Ehhokardiograafia võimaldab otseselt jälgida südame tööd sonograafi ekraanil: vaadelda südameklappide ehitust ja hinnata nende funktsiooni, mõõta südamelihaste paksust ja kontraktsioonide tugevust ning hinnata südame töövõimet, selgitada välja südamepuudulikkuse aste, südamelihase ja perikardi põletiku tunnused jm. Olles mitteintensiivne meetod, on ehhokardiograafia patsiendile täiesti ohutu ega ole koormav.

Holter monitooring 35 EUR

Holter monitooring on ööpäevaringne südametöö jälgimine. Seda tehakse rinnale kleebitavate elektroodide ja tikutoosisuuruse  salvestava aparaadi abil, mis on kaalult kerge, riietuse all mittenähtav ega sega uuritava igapäevaseid tegemisi. Vaid veeprotseduurid ei ole sellel päeval sobivad. Liigse karvkatte korral raseeritakse elektroodide alused karvad. Uuring näitab, millise rütmihäirega on tegemist, kui sagedasti rütmihäire tekib ja kui kaua kestab. Saab selgitada patsientide kaebuste ja südame rütmihäirete seost. Samuti saab jälgida südamelihase isheemiat. Võimalik on avastada kliiniliselt stenokardiahoo ja samaaegselt ST segmendi muutusi, aga ka asümtoomseid isheemia hoogusid.

Näidustused:

 • Patsiendi kaebuste (sagedane teadvuskaotus, teadvuse hämardumine, tasakaalu häired, pearinglus ja südamepekslemine, harvemini hingelduse, ebamugavustunne rinnus, nõrkus, higistamine) ja südame rütmi muutuste põhjusliku seose avastamine.
 • Südame rütmihäirete avastamine rütmihäirete kahtluse korral.
 • Rütmihäirete ravi efektiivsuse hindamine.

Koormus EKG 33 EUR

Sageli ei ilmne südame patoloogia lamavas asendis. Südame häired tekivad kas kergema või raskema füüsilise koormuse juures. Seda aitab välja selgitada koormustest, kus uuritavale antakse veloergomeetril tõusvas joones koormusi kuni väsimuseni või südamehäirete tekkimiseni. Koormustesti abil saab diagnoosida mitmeid südamehaigusi, eelkõige koronaarhaigust ehk südame isheemiatõbe, mis on tänapäeval üheks kõige sagedasemaks surma põhjuseks. Selle meetodiga saab määrata inimeste koormustaluvust ja selle põhjal anda soovitusi edasiseks eluks. Aparaat võimaldab säilitada koormustesti tulemused ja vajadusel võrrelda neid hilisemate näitajatega

Vererõhu monitooring 35 EUR

Meil on võimalik teha ka vererõhu ööpäevaringset mõõtmist, mis on oluline kõrgvererõhutõve väljaselgitamiseks. Mansett asetatakse käsivarrele ja väike aparaat kinnitatakse vööle 24 tunniks, automaatsüsteem mõõdab vererõhu iga poole tunni järel ja öösel iga tunni järel. Vastus näitab graafiliselt, millistel kellaaegadel oli vererõhk kõrgem, kui palju ületasid need normi ja kui kaua kõrged väärtused püsisid. Näitude alusel saab otsustada, kas on vajalik alustada vererõhu tablettidega.

EKG 16 EUR

EKG on mehaaniline südamelihase töö graafiline kujutamine ning selle abil saab leida südame rütmihäireid, vatsakeste ülekoormust, südame veresoonte patoloogia tunnuseid e. isheemiatõbe jm.

Tervisepass 29 EUR

Tervisepassi paketti kuulub:

 • koormustest;
 • uuringud ( kolesterooli ja veresuhkru mõõtmine, triglütseriidid, kehamassiindeks ja keha rasvaprotsendi mõõtmine, kopsumaht, painduvustest, lihasjõudlustest);
 • konsultatsioon( testitulemuste väljatrükk ja personaalne treenimisjuhis).

Juhtide tervisepass 40 EUR

Tervisepassi paketi laiendatud versioon on „Juhtide Tervisepass”, mis koostatakse peale koormustesti läbimist ja ülduuringuid individuaalselt arsti konsultatsioonil. Juhtide paketti kuulub täiendavalt EKG, jalapõhja magnetdiagnostika, kardioloogi konsultatsioon.

Kopsumaht 7 EUR

Kopsumaht näitab õhuhulka, mida inimene on suuteline välja hingama peale maksimaalset sissehingamist.

Podomeetria 14 EUR

Pakume Teile võimalust saada ülitäpsed tulemused tänu arvutiga tehtavale jalapöia seisundi kontrollile ning tellida individuaalsed sisetallad-tallatoed, mis kindlustavad luustiku ja lihastiku normaalse asendi, aitavad kehal “meelde jätta” õige kehahoiu ning dikteerivad talle, kuidas tuleb seista, toolilt tõusta ja käia. Mõneminutiline arvutiuuring aitab avastada jalapöia deformatsiooni juba algstaadiumis, pakkudes võimalust ennetada mitmeid haigusi.

Luutiheduse määramine 22 EUR

Osteoporoos ehk luude hõrenemine on 21. sajandi haigus tänu vähesele liikumisele ja rafineeritud toidu kasutamisele.
Luutiheduse uuring on valutu protseduur, mis tehakse ultraheliaparaadiga kannaluust.

Näidustused:

 • kõik üle 50-aastased naised;
 • inimesed, kes pikka aega on tarvitanud kortikosteroide s.t. astmaatikud ja liigesdeformatsiooni haiged;
 • kui on olnud luumurde.

Kehamassiindeks (KMI) ja rasvaprotsendi mõõtmine 6 EUR

Kehamassiindeks (KMI)-näitab kehakaalu ja pikkuse suhet.

Rasvaprotsendi mõõtmine on  lihtne, kiire ja mugav meetod keha rasvasisalduse määramiseks bioimpedantsmõõturi abil. Rasvaprotsendi alusel saab hinnata, kui palju Teie kehakaalust moodustab rasvkude, milline on kehamassi indeks ning kuidas need näitajad muutuvad treeningute ja kehakaalu langetamise käigus.

Breastlight rinnauuring 15 EUR

Kui te soovite kindel olla oma rindade heas seisundis, siis saate seda kiire ja valutu uuringuna teha TRK Viikingis.
Muutused, mida saab tuvastada Breastlight aparaadi abil:

 • ebanormaalsed sõlmekesed rinnas;
 • muutusi rinna kujus või suuruses;
 • näha muutusi lohukeste või kortsukeste tekkimise näol;
 • muutusi rinnanibu välimuses või eritise väljavool nibust;
 • rinnavalu, mis ei kao;
 • sõlmekesed või tihendid rinnakoes.

Enamik tekkinud muutusi ei ole ohtlikud ja neid saab vajadusel ravida.
See uuring ei ole mammograafia vaid rinnakoe läbivalgustus, mille abil on võimalik leida muutusi rinnas ning mis on abiks varajasel rinnavähi avastamisel.

Tervisetestid

Veresuhkur 9 EUR

Veresuhkur ehk glükoos. Et glükoos pääseks rakkudesse ja sellest saaks igapäevaseks eluks vajalik energia, peab kõhunääre eritama küllaldase koguse insuliini. Kui insuliini ei jätku, siis veresuhkur rakkudesse ei pääse ja selle tase veres tõuseb. Hoolimata vere suurest suhkrusisaldusest inimese organism tegelikult nälgib. Toitu on küllaldaselt, kuid organism ei omasta seda. Tekib suhkruhaigus ehk diabeet.

Kolesterool 8 EUR

Kolesterool on rasvataoline aine, mida esineb kõikjal kehas. Sel on tähtis roll rakkude ülesehituses ja D vitamiini ning mõnede hormoonide tekkes. Kolesterooli ületootmine ja liigne toidukolesterool (kaasaarvatud küllastatud rasvad, mis muudetakse maksas kolesterooliks) võivad põhjustada vere kolesteroolitaseme tõusu.

Triglütseriidid 8 EUR

Triglütseriidid on põhiline veres ringlev rasv peale kolesterooli. Triglütseriidid on vajalikud kehaenergia tootmises, kuid nende kõrge tase tähendab, et veres on liiga palju rasva ja see ei ole organismile hea. Kui veres on liigsed hulgad kolesterooli ja triglütseriide, võivad nad kuhjuda arterite seintele ja sellega oluliselt piirata või blokeerida verevoolu ning põhjustada südame ja aju infarkti.

Hemoglobiini määramine ekspressmeetodil 10 EUR

Inimesed sagedasti kurdavad väsimust, pearinglust, hingeldust ja muid sümptomeid,
mida põhjustab normaalsest hemoglobiini tasemest erinev näitaja.
Hemoglobiin on rauda sisaldav, verele punast värvust andev valk, mille põhiülesandeks
on hapniku viimine kopsudest keha kõikidesse organitesse ja kudedesse.
Hemoglobiini taseme teadmine annab infot inimese tervisliku seisundi kohta ning loob
võimaluse ennetada mõne tõsisema terviserikke tekkimist.
Pikendades nõnda tervelt elatud aastate arvu.

Normväärtusest madalam hemoglobiini tase põhjustab aneemiat. Aneemia tagajärjel väheneb
vere võime transportida hapnikku kudedesse, põhjustades hapnikupuuduse organismis.

Peamised aneemia sümptomid on:

 • kahvatus
 • väsimus
 • ärritatavus
 • õhupuudustunne
 • madal vererõhk
 • valulik keel
 • söögiisu vähenemine või puudumine
 • peavalu

Hemoglobiini soovituslikud väärtused

*Naistel 12,1 – 15,1 g/dl
*meestel 13,5 – 15,1 g/dl

Uriinianalüüs 8 EUR

Ekspressuuring hommikusest uriinist, mis võimaldab uurida põletikulisi protsesse kuseteedes.

Helicobakter pylori antikehade kiirtest 12 EUR

Gastriit ja maohaavand on ühed kõigesagedamini esinevad haigused. Alates H.Pylori avastamisest on uuritud, et see bakter on üks peamisi maohaavandi tekke põhjustaja.
Inimorganism reageerib H.Pylori infektsioonile kindlate H.Pylori vastastate IgG antikehade tootmisega, mida saab uurida H.Pylori kiirtesti abil. Testi positiivne tulemus näitab H.Pylori antikehade olemasolu, kuid ei erista ägedat infektsiooni läbipõetud infektsioonist, mistõttu positiivse tulemuse puhul on soovitav nõu pidada arstiga, et teha otsus edasiste uuringute ja ravi vajaduse osas.
Kiirtest tehakse 2-3 tilgast sõrmeotsa verest. Vastuse saab 5-6minutiga.

Puukborrelioosi kiirtest 15 EUR

Kiirtest borrelioosi määramiseks näpuotsa verest.
Inimesed, kellel on esinenud kokkupuuteid puugiga ning peale seda on tekkinud punetav laik nahale, liigesevaegused või neuroloogilised nähud (peavalud jne), saavad teha puukborrelioosi kiirtesti.

Prostataspetsiifiline antigeen PSA kiirtest 11 EUR

Nüüd on SPA-hotellis Viiking võimalik teha Eesnäärme ehk Prostata spetsiifilise antigeeni kiirtest (PSA).
Meestel on soovitatav alates 50. eluaastast teha korra aastas PSA test. Juhul kui lähisugulastel on diagnoositud eesnäärme- või rinnavähki või esinevad urineerimisvaegused, peaks esmase
kontrolli tegema juba 45. aastaselt. Tervete meeste veres on PSA tase enamasti madal.
Oluliseks tõusnud PSA väärtuseks loetakse 2,5 ng/ml või PSA tõusu 0,6 ng/ml aasta jooksul, selliste väärtuste korral on soovitatav mehel teostada täiendavad uuringud eesnäärme haiguste välistamiseks. Tegemist on kiirtestiga, mille järgi saab välja selgitada PSA arvu tõusu (test annab vahemiku, mitte konkreetse arvulise väärtuse) ning hinnata edasise uuringute ja ravi vajadust.

Uuring streptokokile 12 EUR

A-grupi B-hemolüütiline Streptokokk (AGBHS) on kõige sagedasem ägedate hingamisteede infektsioonide põhjustaja nii täiskasvanutel kui lastel, mistõttu ravimata AGBHS võib põhjustada tõsiseid tüsistusi nagu reuma ja äge glomerulonefriit.
Testi tegemiseks võetakse proov kurgukaartelt, neelutagaseinalt. Testi läbiviimiseks kulub aega 15 minutit.

 

Terviseuuringute paketid

Tervisepassi pakett

Paketis „Tervisepass” sisalduvad uuringud annavad inimestele tervikuna arusaamise oma keha füüsilisest tervisest…
(ilma ööbimiseta pakett)

Loe edasi

Juhtide tervisepassi pakett

Uue toote „Tervisepass” laiendatud versioon on „Juhtide Tervisepass”, mis koostatakse peale koormustesti läbimist ja ülduuringuid individuaalselt.
(ilma ööbimiseta pakett)

Loe edasi