saabumine
lahkumine
Broneeri

Lumesaun

Uus lumesaun Viiking Spaa Hotellis on ainulaadne elamus Baltikumis ja Põhjamaades.

Lumesauna reeglid

Lumesaun on rohkem kui lihtsalt koht, kus avada uks ja vaadata!

 • Korraga võib lumesaunas viibida kuni 4 inimest!
 • Viibi lumesaunas 3-5 minutit!
 • Lumesauna tule peale soojas saunas viibimist, ära tule märjana otse basseinist!
 • Lastel vanuses kuni 14 (k.a.) eluaastat on lumesauna kasutus lubatud koos täiskasvanud saatjaga.
 • Lumesauna kasutamisel kandke palun plätusid.

Täname mõistva suhtumise eest!

Lumesauna kasulikud mõjud

 • Lõõgastumine
 • Valu leevendus
 • Energia taastamine
 • Immuunsüsteemi tugevdamine
 • Rasva põletamine
 • Une paranemine
 • Detoksikatsioon
 • Stressi vähenemine

Lumesauna kasutamise täpsemad mõjud

Veresoonte treenimine

Saunas veresooned laienevad ja kiire jahtumine pärast saunas käimist põhjustab veresoonte kokkutõmbumist. Korduvad kuumad ja külmad stiimulid, eriti järjestikku, suurendavad vere tagasivoolu veenidesse ja parandavad klappide funktsiooni ning tõhustavad seega kogu venoosse süsteemi üldist toimet. Veresoonte treenimist võib vaadelda kui päris lihaste toniseerimisharjutusi, sest veresooned koosnevad tegelikult elastsest sidekoest ja silelihasrakkudest. See toime on väga kasulik inimestele, kes kannatavad anorgaanilise päritoluga vereringehäirete all. Selle treeningmeetodi regulaarsest kasutamisest on kasu eelkõige madala vererõhuga naistele.

Südame-veresoonkond

Lumesaunas toimuv jahtumisprotsess stimuleerib järk-järgult südame-veresoonkonda. Pärast lumesaunast lahkumist langeb pulss alla taseme, mis oli enne sauna minekut. Pulss tõuseb saunas näiteks 70-lt 90-le ja langeb pärast lumesaunast lahkumist 65 löögini minutis. Need tingimused loovad südamele omamoodi füsioloogilise pinge olukorra, mis sarnaneb füüsilise koormuse ajal tekkiva olukorraga. Lumesaunas käimine on ligikaudu võrdne füüsilise pingutusega, mida kogeb 75 kg kaaluv inimene, kes kõnnib umbes 20 minutit kiirusega 8 km/h tasasel pinnal. Juba sel põhjusel on ilmne, et lumesaun sobib ainult inimestele, kellel pole südamehaigusi. Südameprobleemide korral tuleb alati pöörduda arsti poole.

Lihased ja ainevahetus

Kuuma ja külma vaheldumine stimuleerib ainevahetust ning see soodustab rasvapõletus- ja detoksikatsiooniprotsesse. Kuuma ja külma vaheldumine stimuleerib ka lihaseid. Lihased teevad rohkem tööd, sest peavad soojust tootma. See on ainevahetusele täiendavaks stiimuliks.

Liigesed

Lumesauna rutiin võib pakkuda leevendust kroonilistele lihas- ja liigesevaludele. Valutavale kohale kantakse lund ja masseeritakse nahale (välja arvatud juhul, kui nahk on katki). Pärast pausi korratakse seda teist korda. Külm vähendab ajutiselt valutunnet ja on sageli lahenduseks valutavatele liigestele. Selle tulemusena vabaneb kehas endorfiine ja serotoniini. Liikuvus paraneb juba mõne minuti pärast. Pikaajaliste tulemuste saavutamiseks on soovitatav meetodi regulaarne kasutamine (iga kahe nädala järel).

Nahk ja hapnikuvarustus

Tõhusam verevool tagab kudede parema hapnikuvarustuse. Seda seostatakse meie rakkude, keha väikseimate ehitusblokkide üldise jõudluse suurenemisega. Ainevahetuse paranemine soodustab detoksikatsiooni ja kudede tugevnemist, suurendades samal ajal kudede elastsust. Nahk muutub pringimaks ja siledamaks. Pikaajalise kasu saamiseks on soovitatav regulaarne kasutamine.

Immuunsüsteem

Lisaks üldisele tugevnemisele paraneb ka organismi kaitsevõime. Selle põhjuseks on paranenud vereringe ja suurenenud hapnikuvarustus. Kahjulike vabade radikaalide neutraliseerimine on tõhusam ja parem migratsioon läbi koe soodustab esimest kaitseliini makrofaagidega (= püüdurrakud, nimi tuleneb kreekakeelsetest sõnadest makròs (suur) ja phagein (sööma)). Iga külmetus on tüütu, olgu selleks siis kinnine nina, köha või valutavad jäsemed. Seetõttu on terve immuunsüsteem väga oluline. Külmahooldus nagu lumesaun on immuunsüsteemi stimuleerimisel piisava une, tasakaalustatud toitumise ja terve soolestiku kõrval üks võimsamaid tegureid.

Vaimne tugevus

Erksus ja reageerimisvõime on teised huvitavad parameetrid, mis tavaliselt suhteliselt kuumas saunas vähenevad, kuid jahutamine kuiva külma või kuiva lumega vähendab reaktsiooniaegu ja suurendab seega ka tähelepanelikkust ja keskendumisvõimet. Kuiv külm mõjub tasakaalustavalt eelkõige meie autonoomsele närvisüsteemile, parandades keskendumisvõimet ja mälu. Stimuleeriv mõju ilmneb kohe pärast hooldust. Kuumus kipub põhjustama inertsust, väsimust ja kurnatust, samas kui isegi lühikesed kokkupuuted külmaga stimuleerivad aktiivsust ja avaldavad suurenenud erutusseisunditele rahustavat mõju. Külma kasutamine on väga soovitatav stressiga võitlemiseks.

Taastumine pärast treeningut

Lumesaun on eriti kasulik sportlastele, kuna see võib tõsta nende motivatsiooni ja sooritusvõimet, kuid kõige tähelepanuväärsem on see taastumisvõime parandamisel. Keha taastub pärast treeningut kiiremini. Selle põhjuseks on veresoonte treenimine ja lihastest mürke välja viiv toime. Lume kasutamine võib leevendada ka põletikku, valu ja turset. Sellisel juhul kantakse kahjustatud piirkondadele lund, alustades lumesaunas kolme lühikese ja jõulise pealekandmisega lihastele umbes 5–10 minuti jooksul (ainult tervel nahal), millele järgneb rätikuga hõõrumine.

 

Kasutusjuhend

Saun
Kestus12 - 15 minutit
Temperatuur70 - 90 C
TegevusIstuge või lamage soojenemise ajal, kasutage rätikut
Võimalikud mõjud* Soojenemine
* Südame-veresoonkonna treening
* Lihaste lõdvenemine
Lumesaun
Kestus3 - 5 minutit
Temperatuur-5 C / -10 C
TegevusIstuge või seiske jahtumiseks. Sügav hingamine värskendab kopse. Õrn lumemassaaž aitab kehal veelgi tõhusamalt jahtuda. Alustage kätest ja jalgadest ja liikuge siis kogu keha jahutamiseni. Valu leevendamiseks võib valutavaid kohti jahutada. Soovitatav on kanda plätusid, istudes kasutage rätikut.
Võimalikud mõjud* Veresoonte treenimine
* Keha kaitsevõime paranemine
* Valu leevenemine
* Endorfiinide vabanemine
Lõõgastus
Kestus15 - 20 minutit
TemperatuurToatemperatuur
TegevusLõõgastuge ja taastuge enne hoolduse kordamist
Võimalikud mõjud* Parem vereringlus
* Stressi vähenemine
* Tasakaal

Nagu saunas käimise puhul üldiselt on see soovitatav ainult tervetele inimestele. Ei sobi südame-veresoonkonna probleemide korral. Kahtluste korral konsulteerige arstiga.

Soovitatav on lumesaunas kanda plätusid, istudes kasutage rätikut.

Vee- ja saunakeskuse galerii

KontaktAsukohtBroneeri koheBroneeri