saabumine
lahkumine
Broneeri

Terviseuuringud

Dermtest 32 EUR

Kui Teil on mõni muret tekitav sünnimärk, siis Derm-testiga on võimalik saada kiirelt eriarsti esmane hinnang.
Derm-test on kergesti teostatav, valutu ja ohutu diagnostikameetod, mille käigus spetsiaalselt koolitatud meditsiinitöötaja pildistab dermatoskoobi (spetsiaalne kaamera) abil 1-3 murettekitavat sünnimärki. Pildistatud sünnimärgid saadetakse edasi digitaalselt, millele telemeetrilisel (kaug-hindamise) teel annab hinnangu, 2-3 päeva jooksul, tunnustatud dermatoloog või dermato-onkoloog, kes annab ka edaspidised käitumissoovitused.

NB! Kohapeal meil eriarsti / dermatoloogi / nahaarsti vastuvõttu ei ole.

 

Hind  esimese sünnimärgi puhul 32 eurot, iga järgneva sünnimärgi puhul 16 eurot.

EKG (arsti konsultatsiooniga) 25 EUR

Elektrokardiogramm, lühendina EKG, on südame bioelektriliste signaalide üleskirjutus, mis aitab tuvastada tajutavaid või tajumatuid südame rütmihäireid ning eluohtlikest rütmihäiretest ohustatud markereid. EKG on diagnostiliseks abivahendiks südamerikete, südamelihase haiguste ja verevarustushäirete korral.

Kopsumahu mõõtmine 10 EUR

Kopsumaht näitab õhuhulka, mida inimene on suuteline välja hingama peale maksimaalset sissehingamist. Kopsumahu mõõtmine on kergesti teostatav,valutu ja ohutu diagnostikameetod, mille abil mõõdetakse kopsumahu suurust ja hingamisteede läbitavust forsseeritud (maksimaalse sügavuse ja kiirusega) hingamisel. Uuringuga on võimalik määrata kopsufunktsiooni langust, mis esineb erinevate kopsuhaiguste korral. Tegemist on olulise uuringuga selliste levinud haiguste nagu astma ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus diagnoosimisel ja ravi jälgimisel.

Uuringu teostamine.
Uuringul on oluline Teie aktiivne osavõtt. Tulemus sõltub olulisel määral Teie ja uuringu teostaja koostööst ning Teiepoolsest korralduste täitmisest.
Uuringu ajal istute ning teil palutakse läbi suu hingata jälgides, et huuled oleks huuliku ümber suletud. Järgnevalt palutakse Teil maksimaalse sügavusega sisse hingata. Kui kopsud on maksimaalselt õhku täis, siis tuleb järsku ja maksimaalse kiirusega täiesti lõpuni välja hingata (min.6 sekundit).

Luutiheduse määramine 27 EUR

Osteoporoos ehk luude hõrenemine on 21. sajandi haigus tänu vähesele liikumisele ja rafineeritud toidu kasutamisele. Madal luu tihedus on oluline luumurru riskifaktor. Luutiheduse mõõtmine on üks osa osteoporoosi diagnoosimisest. Seda uuringut tehakse inimestele, kellel on suurem risk selleks haiguseks. Luutihedust peaks mõõtma üle 50-aastased naised või mehed, kellel on lisaks vanusele veel mõni osteoporoosi riskifaktor. Üle 65-aastastel naistel tuleks mõõta luutihedust ka ilma muude riskifaktorite olemasoluta.
Luutiheduse uuring on valutu protseduur, mis tehakse ultraheliaparaadiga kannaluust.

Näidustused uuringuks:

  • kõik üle 50-aastased naised
  • inimesed, kes on pikka aega tarvitanud kortikosteroide s.t. astmaravimeid
  • liigesdeformatsiooni haiged
  • kui on olnud luumurde.

Kehamassiindeks (KMI) ja rasvaprotsendi mõõtmine 10 EUR

Kehamassiindeks (KMI)-näitab kehakaalu ja pikkuse suhet.

Rasvaprotsendi mõõtmine on  lihtne, kiire ja mugav meetod keha rasvasisalduse määramiseks bioimpedantsmõõturi abil. Rasvaprotsendi alusel saab hinnata, kui palju Teie kehakaalust moodustab rasvkude, milline on kehamassi indeks ning kuidas need näitajad muutuvad treeningute ja kehakaalu langetamise käigus.

* Viiking Spaa Hotell jätab endale õiguse hindu muuta.

KontaktAsukohtBroneeri koheBroneeri