saabumine
lahkumine
Broneeri

Terviseuuringud

Dermtest 25 EUR

Kui Sul on mõni muret tekitav sünnimärk, siis Derm-testiga on võimalik saada kiirelt eriarsti esmane hinnang.
Derm-test on kergesti teostatav,valutu ja ohutu diagnostikameetod, mille käigus pildistatakse dermatoskoobi (spetsiaalne kaamera) abil 1-3 murettekitavat sünnimärki, millele telemeetrilisel teel annab hinnangu, 2-3 päeva jooksul tunnustatud dermatoloog või dermato-onkoloog, kes annab ka edaspidised käitumissoovitused.

Hind  esimese sünnimärgi puhul 25 eurot, iga järgneva sünnimärgi puhul 13 eurot.

Sonograafia 44 EUR

Ultraheli ehk sonograafia on suure informatiivsusega, kergesti teostatav ja ohutu diagnostikameetod mis kasutab kõrgsageduslike mehhaanilisi võnkeid uuritavast piirkonnast või organist informatsiooni kogumiseks. Ultraheli on esmaseks uuringumeetodiks mitmete haiguste puhul, aga ka täpsustavaks uuringuks teatud leidude puhul.
Ettevalmistus kõhuõõne uuringuks. Uuringueelsel päeval vältida magusat, gaasilist ning raskesti seeditavat toitu ja jooke (herned, oad, kapsas, värske kohupiim, rasvane ja suitsetatud liha, kondiitritooted, energiajoogid, mineraalvesi) ja värskeid puu- ja juurvilju. Võib võtta lahtisteid nii, et kõht oleks enne uuringut läbi käinud. Puhast kraanivett võib juua piiramatult.
Ülakõhu ultraheliuuringu puhul EI TOHI enne uuringut: süüa vähemalt 5 tundi enne uuringut ega juua gaasilisi jooke.
Mis juhtub uuringu käigus?
Uuringu eelselt palutakse Teil eemaldada uuritavast piirkonnast riided ja ehted ning asetatakse uuritava piirkonna nahale geeliga andur, mis võib olla jahe. Uuringu teostamise ajal liigutatakse andurit mööda nahapinda. Uuring on valutu, kuid vahel on uuringu teostajal vaja avaldada pildi parema kvaliteedi huvides anduriga survet mõnele kehapiirkonnale ja see võib põhjustada lühiajalist ebamugavustunnet. Tavaliselt on ühe piirkonna uuringu kestus 15-20 minutit.
Vastunäidustused
Kõhuõõne uuringul suhteliseks vastunäidustuseks rohke mao- ja soolegaas, seega mittepiisav ettevalmistus ning tugev ülekaalulisus.
Uuringu tulemused selguvad ultrahelispetsialistil uuringu käigus.

Doppler-uuring 38 EUR

Doppler-uuring on ultraheliuuring, mis kasutab ohutuid kõrgsageduslikke ultrahelilaineid, et teha veresoontes nähtavaks verevoolusid ja tuvastada nendes häireid.

Doppler-uuring võimaldab diagnoosida trombe ja sulgusid nii arterites kui ka veenides, samuti perifeersete arterite haiguste kahtlusel märgata haigust juba varases staadiumis. Doppler-uuringut teostatakse jalgade või kaela arteritel ja/või veenidel. Uuring on kergesti teostatav ja ohutu diagnostikameetod.

Antud uuring ei vaja eelnevat ettevalmistust.

Kilpnäärme ultraheliuuring 20 EUR

Kilpnäärme ultraheli aitab hinnata kilpnäärme suurust ja avastada kilpnäärme sõlmelisi muutusi. Uuringut teostatakse kaela piirkonnas. Uuring on kergesti teostatav ja ohutu diagnostikameetod. Uuring näitab kilpnäärme mahtu, kuju, struktuuri, ehituse muutusi ja sõlmede olemasolu. Uuring on soovitav neile, kellel on probleeme kaalumuutuste, südamerütmi – ja vererõhu kõikumiste, väsimuse ja meeleolumuutustega.
Antud uuring ei vaja eelnevat ettevalmistust.

EKG (arsti konsultatsiooniga) 21 EUR

Elektrokardiogramm, lühendina EKG, on südame bioelektriliste signaalide üleskirjutus, mis aitab tuvastada tajutavaid või tajumatuid südame rütmihäireid ning eluohtlikest rütmihäiretest ohustatud markereid. EKG on diagnostiliseks abivahendiks südamerikete, südamelihase haiguste ja verevarustushäirete korral.

Koormus EKG (arsti konsultatsiooniga) 40 EUR

Koormustest on südameveresoonkonna uuring, mis võimaldab hinnata Teie koormustaluvust ning diagnoosida võimalikke kardioloogilisi haigusi. Koormustesti kasutatakse ka ravitulemuste hindamiseks.
Koormustesti tehakse:

  • üldise kehalise võimekuse (nimetatakse ka koormustaluvuseks) kui ühe tervisenäitaja hindamiseks
  • kaebuste (rütmihäirete kahtlus, rindkerevalud, hingamishäired, peavalud jms) selgitamiseks
  • südame-veresoonkonna varjatud haiguste avastamiseks
  • treeningutega alustaja lähtevõimete selgitamiseks
  • treeningute efektiivsuse objektiivseks hindamiseks
  • südame- ja hingamisprobleemidega haigetel reservide ja ravi efektiivsuse hindamiseks.

Koormustesti ettevalmistamisel kleebitakse uuritava rindkerele ühekordsed elektroodid ja ühendatakse kõik aparatuuriga.
Seejärel tehakse astmeliselt tõusvate koormustega test veloergomeetril. Arst jälgib koormusel ja taastumisel pidevalt südame-veresoonkonna kohanemisprotsesse EKG-l, aparaat fikseerib koormusastmetel südamelöögisageduse ning mõõdab vererõhku.
Koormustest lõpetatakse maksimaalse tulemuse saavutamisel või uuritava tervisenäitajate/enesetunde halvenemisel.
Pärast koormustesti teeb arst kokkuvõtte terviseuuringu tulemustest, mille alusel hinnatakse südame töövõime näitajaid.

Kopsumahu mõõtmine 8 EUR

Kopsumaht näitab õhuhulka, mida inimene on suuteline välja hingama peale maksimaalset sissehingamist. Kopsumahu mõõtmine on kergesti teostatav,valutu ja ohutu diagnostikameetod, mille abil mõõdetakse kopsumahu suurust ja hingamisteede läbitavust forsseeritud (maksimaalse sügavuse ja kiirusega) hingamisel. Uuringuga on võimalik määrata kopsufunktsiooni langust, mis esineb erinevate kopsuhaiguste korral. Tegemist on olulise uuringuga selliste levinud haiguste nagu astma ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus diagnoosimisel ja ravi jälgimisel.

Uuringu teostamine.
Uuringul on oluline Teie aktiivne osavõtt. Tulemus sõltub olulisel määral Teie ja uuringu teostaja koostööst ning Teiepoolsest korralduste täitmisest.
Uuringu ajal istute ning teil palutakse läbi suu hingata jälgides, et huuled oleks huuliku ümber suletud. Järgnevalt palutakse Teil maksimaalse sügavusega sisse hingata. Kui kopsud on maksimaalselt õhku täis, siis tuleb järsku ja maksimaalse kiirusega täiesti lõpuni välja hingata (min.6 sekundit).

Luutiheduse määramine 23 EUR

Osteoporoos ehk luude hõrenemine on 21. sajandi haigus tänu vähesele liikumisele ja rafineeritud toidu kasutamisele. Madal luu tihedus on oluline luumurru riskifaktor. Luutiheduse mõõtmine on üks osa osteoporoosi diagnoosimisest. Seda uuringut tehakse inimestele, kellel on suurem risk selleks haiguseks. Luutihedust peaks mõõtma üle 50-aastased naised või mehed, kellel on lisaks vanusele veel mõni osteoporoosi riskifaktor. Üle 65-aastastel naistel tuleks mõõta luutihedust ka ilma muude riskifaktorite olemasoluta.
Luutiheduse uuring on valutu protseduur, mis tehakse ultraheliaparaadiga kannaluust.

Näidustused uuringuks:

  • kõik üle 50-aastased naised
  • inimesed, kes on pikka aega tarvitanud kortikosteroide s.t. astmaravimeid
  • liigesdeformatsiooni haiged
  • kui on olnud luumurde.

Kehamassiindeks (KMI) ja rasvaprotsendi mõõtmine 7 EUR

Kehamassiindeks (KMI)-näitab kehakaalu ja pikkuse suhet.

Rasvaprotsendi mõõtmine on  lihtne, kiire ja mugav meetod keha rasvasisalduse määramiseks bioimpedantsmõõturi abil. Rasvaprotsendi alusel saab hinnata, kui palju Teie kehakaalust moodustab rasvkude, milline on kehamassi indeks ning kuidas need näitajad muutuvad treeningute ja kehakaalu langetamise käigus.

KontaktAsukohtBroneeri koheBroneeri

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Lähemalt Nõustun